sobota, 23 listopada 2013

Jakie wkładki laktacyjne wybrać ?

Na pewno każda przyszła mama stawia przed sobą pytanie: Jakie wkładki laktacyjne wybrać ? 
Postanowiłam napisać na ten temat, ponieważ moje pierwsze wkładki były koszmarem i nawet zastanawiałam się nad przerwaniem karmienia piersią. Dlatego opierając się na moich doświadczeniach może komuś pomogę w tym jednak dosyć istotnym temacie.

Na rynku mamy wkładki jednorazowe i wielorazowe. Które lepsze ?

 Na początku okresu karmienia lepiej spełnią zadanie WKŁADKI JEDNORAZOWE, ponieważ musimy je często wymieniać. 

Mamy karmiące dostają często nawału pokarmu, a brodawki mogą być poranione i obolałe. Czasem trzeba je posmarować specjalnym kremem (np bepanthen), więc wkładka zostaje zabrudzona.


Jest wiele firm produkujących wkładki, ale również kilka istotnych rzeczy na, które należy zwrócić uwagę.1. Przede wszystkim zwracamy uwagę na chłonność, bo przecież wkładki nie mogą przeciekać ! 

2. Kolejna ważna rzecz to grubość

Ta cecha ma znaczenie, ponieważ wkładkę umieszczamy w staniku, a staniki mam karmiących są miękkie i wszystko przez nie znać. 
3. Powłoka dotykająca skóry odgrywa bardzo ważną rolę. Musi być przyjemna dla skóry i jej nie podrażniać. Skóra powinna oddychać, aby nie rozwijały się bakterie.

4. Pasek kleju nie powinien być skąpy, a klej powinien dobrze trzymać, aby wkładki się nie przesuwały i nie zwijały.

5. Opakowanie - tu bardziej chodzi mi o zapakowanie pojedynczych wkładek. Najbardziej higienicznie jest, aby wkładki były zapakowane każda osobno. Potem również łatwiej jest zabrać wkładki na zmianę.

6. Wyprofilowanie wkładki - im bardziej wyprofilowana tym łatwiej ją dopasować do piersi i nie znać jej w staniku.

7. Wielkość - zbyt mała wkładka może nie spełniać dobrze swojej roli, natomiast zbyt duża może powodować zwijanie się lub nieestetyczny wygląd

8. Cechy osobiste, czyli specjalne właściwości wkładek jak np wkładki z aloesem, łągodzące podrażnione brodawki, firmy Canpol Babies, której recenzję możecie przeczytać tutaj.


Ceny opakowań zawierających 60 szt wahają się od 10 zł do nawet 54 zł,

Najlepiej szukajmy i czytajmy opinie osób, które je wypróbowały, to zawsze powinno pomóc nam w podjęciu ostatecznej decyzji.


Kiedy laktacja się ustabilizuje, a karmienie stanie się bezproblemowe możemy przerzucić się na WKŁADKI WIELORAZOWE.

Podstawową zaletą tych wkładek jest oszczędność pieniędzy. Kupujemy kilka sztuk np 3 komplety i potem je tylko pierzemy.
Są przyjemne dla skóry, ponieważ stroną dotykającą jest zazwyczaj bawełna. Z drugiej strony najczęściej umieszcza się koronkę, która uniemożliwia przemieszczanie się wkładek w staniku.Oczywiście te wkładki też powinny mieć powłokę zabezpieczającą przed przeciekaniem inaczej używanie ich nie miało by sensu.

Używając takich wkładek warto zachować kilka sztuk wkładek jednorazowych lub zawsze taką parę nosić przy sobie.

Cena to ok 6-15 zł za 2 szt.

Ja w tym momencie jestem na co dzień przy wkładkach wielorazowych nieznanej firmy, ponieważ wykonała je pracownia krawiecka sprzedająca swoje wyroby na allegro, ale produkują  je również znane marki m.in. Avent, Nuk, Medela, Dr Brown's.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli zostawisz komentarz lub staniesz się obserwatorem, a jeśli jeszcze u Ciebie nie byłam zostaw mi namiary. Na pewno Cie odwiedzę !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...